JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Święto misia w oddziale przedszkolnym

czwartek, 02 grudzień 2021

Miś jest bardzo ważną zabawką w życiu każdego dziecka. Można go czule przytulić, a nawet zwierzyć mu się z najskrytszych sekretów. Pomimo dużej komercjalizacji w świecie zabawek z plastiku, naszpikowanych elektroniką, moda na tradycyjnego pluszowego misia wciąż nie przemija.

Dnia 25 listopada obchodzimy ,,Światowy Dzień Misia”, który został ustanowiony w 100 rocznicę wynalezienia pluszowej zabawki. Właśnie w tym dniu, w towarzystwie pluszowych zabawek, przyniesionych przez dzieci udaliśmy się do lokalnej biblioteki i domu kultury na obchody ,,Światowego Dnia Misia”.

Na miejscu przedszkolaki zostały przywitane przez gigantycznego misia. Następnie odbyły się zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowo-naśladowcze, dzieci zostały zapoznane z literaturą, w której głównymi bohaterami są misie. W przerwie obejrzeliśmy film ,,Masza i niedźwiedź. Każde dziecko miało możliwość wykonania zdjęcia w misiowej fotobudce i skosztować przysmaku wszystkich misiów-miodku.

Na koniec spotkania każdy przedszkolak samodzielnie bądź z niewielką pomocą pań wykonał pamiątkowy dyplomik w kształcie misia.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i zadaniach przygotowanych w tym dniu. Mamy nadzieję, że to ważne misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.