JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Światowy Dzień Origami

czwartek, 02 grudzień 2021

Światowy Dzień Origami w naszej szkoleObchody Światowego Dnia Origami przypadają na 24 października.Tradycyjne orgiami polega na  składaniu papieru z formy kwadratowej bez użycia kleju i nożyczek. Sztuka ta uczy przede wszystkim wytrwałości, cierpliwości oraz myślenia matematycznego. Jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego w długie jesienne wieczory.Technika zapoczątkowana w Chinach w VI w., rozwinięta przez japońskich mnichów. Związana początkowo z kultem pogrzebowym, w późniejszych wiekach przeniknęła do życia codziennego i stała się sztuką dekorowania wnętrz. Technika origami  przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie dotrwała do naszych czasów i ogarnęła fascynacją cały świat.W tym roku w naszej szkole z okazji Świtowego Dnia Origami zorganizowano wystawę plastyczną pod hasłem ,,ORIGAMI is cool”, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Głównym celem organizacji wystawy było propagowanie techniki orgiami wśród uczniów naszej szkoły oraz zachęcenie młodych ludzi do pokazywania własnych prezentacji plastycznych na forum szkoły. Na dolnym holu mogliśmy podziwiać kolorowe prace orgiami zgłoszone do wystawy- w tym grupowe najmłodszych uczestników z oddziału przedszkolnego i klas I-III oraz ciekawe prezentacje indywidualne uczniów klas IV-VIII.Wszystkie zgłoszone do wystawy prace zasługują na podziw i uznanie.Dlatego też, 29 listopada bieżącego roku odbędzie się oficjalne podsumowanie wystawy oraz wręczenie uczniom za udział słodkich upominków, ufundowanych z budżetu Rady Rodziców.