piątek, 29 październik 2021

29 września 2021r., po kilkuletniej przerwie, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej postanowili uroczyście świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Głośne czytanie pozwala rozwijać wyobraźnię i pamięć, poszerza słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim w wzbudza wspaniałe emocje. Jest obchodzone od 2001 roku w dniu urodzin Joanny Porazińskiej.

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną i wraz z Panią Mirosławą Siemnieniuk – Morawską głośno przeczytali „Szewczyka Dratewkę” a następnie kolorowali postacie bohaterów: kaczkę, mrówkę i pszczołę.

Po powrocie do szkoły uczniowie klasy II wykonali okolicznościową dekorację w sali lekcyjnej.