Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej

środa, 16 październik 2024

W dniu 09 października 2024r. uczniowie klasy pierwszej bardzo uroczyście zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali umiejętności, które nabyli przez kilkutygodniowy okres pobytu w szkole. W przygotowanym programie artystycznym nie zabrakło piosenek i wierszy nawiązujących tematyką do wydarzeń w których uczestniczyli. Uczniowie też wykazali się znajomością zasad właściwego zachowania w szkole oraz wiedzą dotyczącą kodeksu ruchu drogowego. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Po ślubowaniu nastąpił akt pasowania. Dyrektor szkoły, pani Joanna Barbara Aleksiejuk pasowała każde dziecko na ucznia, dotykając jego ramienia dużym, kolorowym ołówkiem. Po ceremoniale pasowania wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez rodziców.
Szczególnie miło pierwszoklasistów powitali uczniowie klasy II i III. W formie wierszyków i piosenek zachęcili młodszych kolegów do systematycznej nauki, właściwego zachowania i do wspólnej zabawy. Wręczyli też upominki – przybory szkolne, które będą przydatne w dalszej nauce.
Po części oficjalnej, pierwszoklasiści wraz z kolegami i koleżankami z klasy II i III, rodzicami i nauczycielami udali się do sali na przygotowany przez rodziców poczęstunek.