niedziela, 17 październik 2021

15 września wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Kropki.
 Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.
Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Poznawali historię Vashti a następnie przystąpili do odkrywania własnych talentów. Wzięli udział w  wielu ciekawych zabawach, które miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi. Powstało też drzewo talentów, które zostało umieszczone na gazetce ściennej. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej udekorowali kolorowymi kropkami drzwi do swoich klas, została wykonana  okolicznościowa dekoracja na korytarzu i w salach lekcyjnych. Został też zorganizowany happening "Kolorowanie dziedzińca szkoły".