Pielgrzymka Rowerowa pt.,,Świętości Blisko Nas - w zdrowym ciele zdrowy duch''

czwartek, 09 czerwiec 2022

Uczestnikami Pielgrzymki w większości byli to uczniowie jak również, rodzice, nauczyciele, oraz absolwenci Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych w liczbie 30 osób. Pierwszym punktem była Cerkiew p.w. Św. Wlkm. Dymitra z Sołuńskiego oraz Monaster w Sakach. W Cerkwi o. Efrem przybliżył historię Cerkwi oraz Monasteru dawniej i dzisiaj. Wszyscy uczestnicy adorowali Ikonę Św. Wlkm. Dymitra Sołuńskiego. W Monasterze o. Ihumen Włodzimierz (Dejneko) zapoznał uczestników z Monasterem wyjaśnił kim jest mnich ? oraz Jak nim zostać ? Zakończeniem pobytu w Monasterze w Sakach był obiad przygotowany przez Mnichów. Kolejnym punktem Pielgrzymki była Cerkiew p.w. Św. Wlkm. Katarzyna oraz Monaster w Zaleszanach. Podczas pobytu siostra Magdalena zapoznała uczestników z historią Cerkwi i Monasteru. Wszyscy uczestnicy otrzymali Ikony Św. Męczenników Podlaskich oraz adorowali Ikonę Matki Bożej Zaleszańskiej oraz ikonę Św. Wlkm. Katarzyny.

Zakończeniem Pielgrzymki Rowerowej był powrót do domów oraz chęć uczestnictwa w podobnych Pielgrzymkach w przyszłości.

Ks. Michał Markiewicz