Konkurs „Tradycyjny sad"

W naszej szkole powstał zespół 10 uczniów: Stabryła Wiktoria, Światłowska Ewelina, Chomczuk Piotr, Korch Gabriela, Pietruczuk Igor, Kukołka Paweł, Leoniuk Mateusz, Gierasimiuk Kira, Kraśko Weronika, Surel Magdalena. Będziemy teraz zdobywać wiedzę na temat sadownictwa oraz starych odmian drzew owocowych; szukać sojuszników w postaci sadowników chroniących drzewa metodami naturalnymi; wybierzemy zestaw tradycyjnych odmian drzew owocowych charakterystycznych dla naszego regionu; wykonywać prace przygotowawcze do założenia sadu; ustalimy optymalne zabiegi agrotechniczne w oparciu o analizę wybranego terenu; narysujemy plan i przygotujemy kosztorys wydatków związanych z założeniem minisadu; przygotujemy apel na temat minisadu w celu promocji planowanej inicjatywy wśród młodzieży szkolnej. W efekcie chcemy by przy naszej szkole powstał sad złożony ze starych odmian jabłoni, grusz, śliw.

Opracowaliśmy już logo naszego zespołu, sporządziliśmy plan sadu oraz założyliśmy księgę sadu, w której będziemy dokumentować nasze prace. W dniu 1 marca 2024 roku odbyło się spotkanie z ekspertem w dziedzinie uprawy starych odmian a w dniu 08 marca 2024 roku apel szkolny. Spotkania oraz apel prowadziły Pani Iwona Sierocka – Twaróg oraz Pani Anna Wasiluk. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z wydarzeń związanych z konkursem.8887