Międzynarodowy konkurs twórczy "Kwitnące Talenty"

CEL I ZADANIA KONKURSU:

• Odkrywanie i rozwijanie talentów, wspieranie ich działalności twórczej;
  • Kształtowanie wysokiej indywidualnej kultury artystycznej, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wartościowego wypoczynku kulturowego;
  • Wychowanie miłości do kultury i sztuki;
  • Popularyzacja twórczości ludzi w różnym wieku;
  • Pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.

TERMINY PRZEPROWADZENIA:

Zgłoszenia są przyjmowane od 22 marca do 24 kwietnia 2023 roku. Publikacja informacji o uczestnikach konkursu i ich numerach konkursowych - w miarę nadejścia zgłoszeń, na stronie konkursu w Facebooku. Ocena prac przez członków jury - w miarę nadejścia, na stronie konkursu w Facebooku. Podsumowanie spotkania jury dotyczące ustalenia ostatecznych wyników (podpisanie protokołu) - 25 kwietnia 2023 roku. Publikacja podsumowania protokołu jury (strona w Facebooku) - 30 kwietnia 2023 roku. Publikacja dyplomów (wersja elektroniczna) na stronie konkursu w Facebooku - do 30 kwietnia. Wysyłka dyplomów na Państwa adres e-mail do 30 kwietnia.

KONKURS:

"Otwarte" wydarzenie bez budżetu, odbywające się w pierwszej rundzie w formie zdalnej. W konkursie biorą udział zespoły/wykonawcy z Polski i Ukrainy, niezależnie od poziomu umiejętności wykonawczych. Każda osoba fizyczna może brać udział w nieograniczonej liczbie numerów (w składzie duetu, trio, kwartetu, zespołu itp.). Każdy uczestnik/zespół może zgłosić nieograniczoną liczbę numerów. Łączna liczba uczestników i numerów konkursowych nie jest ograniczona. Każda praca jest oceniana osobno. Informacje o zarejestrowanych zgłoszeniach (przez 3 dni) są umieszczane na stronie Konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/olenamusienkofest

NOMINACJA:

1. Malarstwo
  2. Grafika
  3. Sztuka użytkowa
  4. Kolaż
  5. Rzeźba
  6. Papieroplastyka
  7. Fotografia artystyczna
  8. Piaskowa grafika
  9. Grafika komputerowa
  • Projektowanie odzieży
  • Sztuki wizualne
  • Choreografia
  • Wokal (piosenka estradowa, ludowa piosenka, śpiew akademicki, chóry i zespoły)
  • Gatunek teatralny.
  • Gatunek instrumentalny: (fortepian, instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte, inne instrumenty, orkiestra).
  • Recytacja poezji
  • Własny wiersz

Начало формы

KATEGORIE WIEKOWE:

I kategoria - 3-7 lat;

II kategoria - 8-11 lat;

III kategoria - 12-16 lat;

IV kategoria - 17-21 lat;

V kategoria - powyżej 22 lat;

VI kategoria - mieszana (dla zespołów).

ЖURY I OCENIANIE

To kolegialny organ, którego skład tworzą wiodący mistrzowie kultury i sztuki. Ocenianie odbywa się na 10-stopniowej skali. Obecność "trzeciej osoby" podczas posiedzenia jury jest zabroniona. Decyzja jury jest ostateczna i nie podlega zmianie. Członkowie jury nie komentują swojej decyzji. Nie odbywa się publiczna dyskusja ani recenzja prac. Organizatorzy nie dyskutują ani nie komentują decyzji jury. Decyzja jury zostanie opublikowana poprzez umieszczenie jej (w formie zestawionej elektronicznie) na stronie konkursu na Facebooku: : https://www.facebook.com/olenamusienkofest

KRYTERIA OCENY:

Poziom mistrzowski. Kompozycyjna budowa numeru (pracy). Ogólny poziom kultury muzycznej i artystycznej. Trudność, artyzm, emocjonalne odczucie, oryginalność. Fabularność, kompozycja, kolorystyka.

Zwycięzcy i nagrody:

W każdym gatunku i kategorii wiekowej przyznawane są miejsca:

"I miejsce", "II miejsce", "III miejsce".

Zwycięzcy są nagradzani dyplomem (odpowiedniego stopnia) w wersji elektronicznej. Nauczyciele i opiekunowie otrzymują dyplomy.

Dyplomy zostaną "załadowane" na dysk Google w odpowiednim gatunku, w którym została złożona aplikacja. A także zostaną przesłane osobiście na podaną przez Ciebie adres e-mail w formularzu.

Formularz:

Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz (przez link).

OPŁATA ORGANIZACYJNA:

Organizacja i przeprowadzenie Konkursu odbywa się dzięki wpłatom (opłatom organizacyjnym) uczestników i innych wpływom, które nie są zabronione obowiązującym prawem. Opłaty są przyjmowane tylko w formie bezgotówkowej. Uczestnik (przedstawiciel) dokonuje wpłaty na rachunek bankowy lub kartę bankową przewodniczącego Stowarzyszenia "INVESTRESURS" (oddział bankowy, bankomat, bankomat z kartami, internetowy przelew).

Bankowy rachunek

PL51102010263947000017777027

PL17102010264086000017892521

( dyrektor  społecznej organizacji «Іnvestresurs»)

Dmitry Plachenko

Temat wystąpień i prac twórczych jest dowolny.

(Koszt podany jest za jeden numer, niezależnie od liczby uczestników).

CHOREOGRAFIA - (Soliści) 15 zł za 1 numer, (zespoły) 30 zł za 1 numer

WOKAL - (Soliści) - 15 zł za 1 numer. (Duety, zespoły) -30 zł za 1 numer

SZTUKA MUZYCZNA - 15 zł za 1 numer

SZTUKA CHÓRALNA - 30 zł za 1 numer